DNKDNK
Forgot password?

YILBAŞI ÖZEL BELGRAD TURU

YENİ YILI SIRBİSTAN’IN BAŞKENTİ BEYAZ ŞEHRİNDE KARŞILAYIN!

ATLAS GLOBAL HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

VİZESİZ !

29 ARALIK 2019 – 01 OCAK 2020

3 GECE / 4 GÜN

 

 

1.Gün: ISTANBUL – BELGRAD  29 ARALIK 2019 PAZAR

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Atlas Global Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 3 saat  saat önce 14.00’te buluşma bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Atlas Global Havayollarının KK2627 sefer sayılı uçuşu ile 16:50’de Belgrad’a uçuyoruz. Yerel saat ile 16:40’da Belgrad’a varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Belgrad şehir turumuza başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımıza istinaden otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz kısa turumuzda kentin önemli binalarını, günlük yaşamı, Nato tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını göreceğiz. Turumuzun devamında turumuzu yürüyerek devam edeceğiz, yapacağımız yürüyüş turumuzda Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Kale Meydanı ( Kalemegdan ) ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde.

2.Gün: BELGRAD 30 ARALIK 2019 PAZARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam gün öğle yemekli Karlofça & Navi Sad turumuza katılabilirler. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde.

Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu  | 65 Euro Kişi Başı

Turumuzda ilk olarak bizim tarhimizde de önemli bir yeri bulunan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Burada şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Karlofça Anlaşmasının imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni ziyaretimizin ardından Voyvodina Eyaleti’inin başkenti olan Novi Sad’a doğru hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket edecek ve Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyüş turu yapacağız. Bu turumuzda Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

3.Gün: BELGRAD 31 ARALIK 2019 SALI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Zemun & Avala Kulesi & Tito’nun Mezarı Turumuza katılabilirler. Akşam yeni yılı Balkan eğlencesi ile karşılamak isteyen misafirlerimiz Balkan Gecesi’ne katılabilirler. Yeni yılınız kutlu olsun! Hoş geldin Yeni yıl…

Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu | 60 Euro Kişi Başı

Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak. Zemun panoramik turu esnasında kenti tanıyacak ardından Avala Kulesi’ni ziyaret edeceğiz. 203 metre yükseklikteki tabanı eşkenar üçgen şeklinde “üç ayak” üzerinde planlanan kule “Sırp tripodu” olarak da anılmaktadır. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan sayılı kulelerden biridir. Turumuza 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalidt Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip broz Tito’nun mezarını ziyaret ederken devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaret ediyoruz. Müze, 1952’de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e  kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.Balkan Gecesi | 115 Euro Kişi Başı (Akşam yemeği dahil) Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız.

4.Gün: BELGRAD – ISTANBUL 01 OCAK 2020 ÇARŞAMBA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Saat 12:00’de c.out işlemlerimizi gerçekleştirip kişisel aktiviteleriniz için uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Atlas Global Havayolları’nın KK2628 sefer sayılı uçuşu ile 17:25’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 21:10’da İstanbul Yeni Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

 

 

 

 

UÇUŞ DETAYLARI
Havayolu GÜZERGAH UÇUŞ T. KALKIŞ / VARIŞ UÇUŞ NO Sınıf
ATLASGLOBAL ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST) – BELGRADE Nikola Tesla (BEG) 29 Aralık 2019 Pazar 16:50 – 16:40 KK2627 ECO
ATLASGLOBAL BELGRADE Nikola Tesla (BEG) –

ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST)

01 Ocak 2020 Çarşamba 17:25 – 21:10 KK2628 ECO

 

BELGRAD YILBAŞI TURU Tur Fiyatı

2 & 3 Kişilik Odada

Kişi Başı

Single

Oda Farkı

0-2

Yaş

 

3-11

Yaş

4* Admiral Arena Hotel vb.  http://www.admiralhotelarena.rs/

 

399 EUR 130 EUR 150 EUR 389 EUR

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
ü  Atlas Global Havayolları tarifeli seferi ile IST-Belgrad/Belgrad-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklamalar

ü  Sabah kahvaltıları

ü  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

ü  Belgrad panoramik şehir turu

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

û  Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

û  Öğle ve Akşam yemekleri

û  Ekstra Turlar

û  Kişisel harcamalar

û  Seyahat sağlık sigortası

û  Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

 

EKSTRA TURLAR:

TUR KİŞİ BAŞI ÜCRET
Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu  65 EUR
Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu 60 EUR
Yılbaşı Yemeği Balkan Gecesi 115 EUR
TOPLAM 240 EUR
 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 240 EUR olan 3 turdan oluşan esktra tur paketi 195 EUR olacaktır. Bu özel yaklaşık % 20 ( 45 € ) olan ekstra tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Üçlü paket dışında tek esktra tur veya iki esktra turu Türkiye’den satın almak isteyen misafirler için de % 10 özel indirim yapılabilmektedir. Yılbaşı dönemi tüm bölge yoğun olduğu için Türkiye’den turlar ile ilgili bilgi verilmesi çok önemli olup, tur esnasında karar verilmesi durumunda müsaitlik sıkıntısı olabilmektedir.

Beyaz Şehir Belgrad : Son yılların en ilgi çeken kentlerinden Belgrad, Balkan havasıyla Avrupa tarzını harmanlayan benzersiz karakteriyle, her geçen gün adını daha çok duyuruyor. Türkiye’den vizesiz gidilebilmesinin yanında, fiyatların diğer Avrupa kentlerine göre daha uygun olması, kentin cazibesini artırıyor.

Bugün Sırbistan’a Başkentlik yapan, Balkanlar’ın en büyük kenti ve her daim lideri Belgrad, tarih boyunca bölgeye hakim olmak isteyen güçlerin mücadele alanı olmuş. 15. yüzyıl ortalarında başlayan akınların sonunda 1521 yılında Osmanlı hakimiyetine giren kentte, yüzyıllar boyunca işgaller ve ayaklanmalar hiç durmamış. 1882’de Sırbistan Krallığı’nın kurulmasıyla özerkliğin ilan edilmesi ve 1. Dünya Savaşı’nın hemen başlarında, Kasım 1914’te Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun kenti ele geçirmesi ise Belgrad tarihinin önemli dönüm noktaları.

1929’da Yugoslavya Krallığı’nın kurulması, 2. Dünya Savaşı sırasında, 1941’de kentin Nazi Almanya’sı, İtalya Krallığı, Macaristan ve Bulgaristan kuvvetleri tarafından işgali, 1944’te Kızıl Ordu ve Yugoslav Partizanları tarafından Almanlardan geri alınması, 1945’te Tito’nun önderliğinde Yugoslavya Halk Cumhuriyeti’nin kurulması ve yakın tarihte yaşanan Yugoslavya İç Savaşı… Bütün bu mücadeleler, şehri hırpalayıp kuşaklar boyu ağır bedeller ödenmesine neden olsa da, bugün farklı kültürlerin iç içe geçip güçlü izler sürdüğü bir kent kalmış geriye. Söz konusu izleri, kentin mimarisinden yeme-içme kültürüne ve diline kadar pek çok alanda görmek mümkün.

Yaklaşık 7000 yıllık geçmişi ile Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Belgrad, 1918 ile 2003 yılları arasında varlığını farklı isimler ve idari biçimlerle sürdüren Yogoslavya’nın başkentiydi. Ardından 2003 – 2006 yılları arasında Sırbistan – Karadağ devlet birliğinde Sırbistan’nın başkentiydi. Sonrasında, 2006 yılında Karadağ’ın ayrılması ile kurulan Sırbistan Cumhuriyeti’nin başkenti olarak tarihi yolculuğuna devam etti Belgrad. Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer alıyor. Ülkeden geçen en büyük nehir olan Tuna’nın 60 kilometrelik kısmı, Sava nehrinin de 30 kilometrelik kısmı Belgrad sınırları içerisinde yer alıyor. İki nehrin üzerinde 16 tane ada ve adacık bulunuyor. 17 farklı idari bölgesi olan Belgrad’ın nüfusu yaklaşık 2 milyon. Sırbistan nüfusunun 8.5 milyon olduğu düşünülürse, ülke nüfusunun yaklaşık % 23’ü başkentte yaşıyor demektir.

İstanbul’dan 1 saat 15 dakika uçuş mesafesinde olan Belgrad’ı keşfetmeye Stari Grad, yani Eski Şehir olarak tanımlanan tarihi kısmından başlamak gerek.

Belgrad Genel Bilgiler :  Belgrad (Beograd / Београд), Sırbistan’ın başkenti, Istanbul ve Atina’dan sonra Kuzey-Doğu Avrupa ‘nın en büyük üçüncü şehridir. Resmi sayımlara göre Belgrad’ın nüfusu 1.700.000’dir. Belgrad gençlerin şehri, nüfusun %40’dan fazlası 15 ile 44 yaşları arasındadır.

Belgrad Hava Durumu – İklim : Dört mevsimi bir arada yaşayabilecğiniz Belgrad’ta sıcaklık ortalamaları itibari ile kışları ayları 4 derece, yazları ayları ise 24 derecedir. Karasal iklim görülen şehirde kış ayları soğuk, yaz ayları ise nemli ve sıcak geçer. Belgrad’ta en soğuk ay Ocak (0.4 derece), en sıcak ay Temmuz (24.7 derece) ve Ağustos (25.3 derece) aylarıdır. Eşit yağış dağılımı olan kentte karasal iklim görülür. Sonbahar mevsimi ilkbahar mevsiminden daha uzun sürer. Belgrad ve çevresine yıllık düşen yağmur ortalaması 684 metreküptür. Mayıs ve Haziran aylarında hemen herkes yanında şemsiye ile dolaşırken, Temmuz ve Ağustos aylarında günlük 10 saat güneş vardır.

Şehir Belgrad
Kita Avrupa
Ülke Sırbistan
Yüzölçümü 359.96 km2
Nüfusu 1,766,763 (2011)
Resmi dili Sırpça
Alan kodu (+381)
Saat farkı Türkiye bu yıl kış saati uygulamasına geçmediğinden Sırbistan ile arasındaki saat farkı kış aylarında 2, yaz aylarında 1 saate çıkmıştır.
Havaalanı Belgrad Nikola Testa Uluslararası Havaalanı
Komşu ülkeler Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna, Karadağ, Arnavutluk
Para birimi Sırbistan Dinarı (RSD)

NOTLAR :

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir.

Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, DNK TURIZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

 • DNK TURİZM ; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DNK TURIZM sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı DNK TURIZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.