DNKDNK
Forgot password?

VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)

VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)

HANOİ (2) – HALONG (1) – HOI AN (1) – HUE (1) – HO CHI MINH (2) – SIEM REAP (2)

SİNGAPUR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

29 OCAK – 9 ŞUBAT 2020

11 GECE / 12 GÜN (9 GECE KONAKLAMALI)

 

 

1.Gün: ISTANBUL – SINGAPUR  29 OCAK 2020 ÇARŞAMBA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 12.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Singapur Havayolları’nın SQ 391 sefer sayılı uçuşu ile 14.25’te Singapur’a uçuyoruz.

2.Gün: SİNGAPUR – HANOİ 30 OCAK 2020 PERŞEMBE

Yerel saat ile 05.45’te Singapur’a varıyoruz. Saat 09.20’de Singapur Havayollarının SQ 176 sefer sayılı uçuşu ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Saat 11.40’ta Hanoi’ye varıyoruz. Vietnam’a özgü çek-çekler ile bir saatlik şehir gezisi ve Yerel bir lokantada akşam yemeği. Geceleme Hanoi’deki otelimizde.

3.Gün: HANOİ 31 OCAK 2020 CUMA

Sabah kahvaltısı ardından Hanoi şehir turu: Ho Çi Min Anıtmezarı ve Evi, Tek Sütunlu Pagoda, Edebiyat Tapınağı, Hoan Kiem Gölü, Hanoi’nin içiden tren geçen sokağında bir fotoğraf molası ve Hoa Lo Hapishane Müzesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Su Kuklası Tiyatrosu turuna katılabilirler. Geceleme Hanoi’deki otelimizde.

Su Kuklası Tiyatrosu | 35 EUR

11nci yüzyıla dayanan Vietnam’a özgü geleneksel Su Kuklası Tiyatrosunu canlı olarak izleme fırsatı bulacaksınız.

4.Gün: HANOİ – HALONG 01 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ

Sabah kahvaltısı ardından Halong Körfezi’ne transfer. Halong Körfezi’nde geleneksel bir Çin yelkenlisi ile 4 saat boyunca öğle yemekli tekne turu ve Thien Cung Mağarasını ziyaret. Limana dönüşümüz ardından otele transfer. Geceleme Halong’daki otelimizde.

5.Gün: HALONG BAY – HANOI – DA NANG – HOI AN 02 ŞUBAT 2020 PAZAR

Sabah kahvaltısı ardından Hanoi Havalima’nına transfer. Vietnam Havayollarının VN 175 sefer sayılı uçuşuyla saat 14.00’de Da Nang’a hareket. Saat 15.20’de Danang’a varış ve bizi bekleyen aracımızla Hoi An’a transfer. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hoi An’da yürüyerek gezi: Japon Köprüsü, Phung Hung Evi, Phuc Kien Tapınağı. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Hoi An’daki otelimizde.

6.Gün: HOI AN – HUE 03 ŞUBAT PAZARTESİ

Sabah kahvaltısı ardından Hai Van Tüneli ve Lang Co Köyünü geçerek Hue’ye hareket. Hue’ye varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hue şehir gezisi: İmparator Kalesi, Kral Tu Duc’un mezarı ve Thien Mu Pagodası’nı ziyaret . Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Hue’deki otelimizde.

7.Gün: HUE – HO CHI MINH  04 ŞUBAT SALI

Sabah kahvaltısı ardından havalima’nına transfer. Vietnam Havayollarının VN 1371 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.20’de Ho Chi Minh’e hareket. Saat 09.50’de Ho Chi Minh’e varışımızın ardından şehir merkezine transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Cu Chi Tünelleri turuna katılabilirler. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Ho Chi Minh’deki otelimizde.

Cu Chi Tünelleri | 45 EUR

Củ Chi tünelleri, Vietnam, Ho Chi Minh City’nin Củ Chi Bölgesinde bulunan muazzam bir bağlantı tüneli ağıdır ve ülkenin çoğunun altında yatan çok daha büyük tünel ağının bir parçasıdır. Bu tüneller Vietnam savaşında Viet Cong askerlerinin saklanmak için kullandığı tünellerdir.

8.Gün: HO CHI MINH  05 ŞUBAT ÇARŞAMBA

Sabah kahvaltısı ardından Ho Chi Minh şehir turu. Bu turumuzda Notre Dame Katedrali, Eski Postane, Ben Thanh Pazarı ve Savaş Suçları Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Bu turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek öğle yemekli Mekong Deltası tekne turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Ho Chi Minh’deki otelimizde.

Öğle Yemekli Mekong Deltası Tekne turu | 70 EUR

Güney Vietnam’daki Mekong Deltası, nehirlere, bataklıklara ve adalara, yüzen pazarlara ev sahipliği yapan, Khmer pagodalarına ve pirinç tarlalarıyla çevrili köylere sahip bir labirenttir. Bugün Mekong Deltası’nı keşfetmemiz için bir üs olan My Tho’ya gidiyoruz. Varışta, Mekong Deltasını keşfetmek için özel bir tekneye biniyoruz.

 

9.Gün: HO CHI MINH – SIEM REAP  06 ŞUBAT PERŞEMBE

Sabah kahvaltısı ardından havalimanına transfer. Vietnam Havayollarının VN 3825 sefer sayılı uçuşuyla saat 12.25’te Siem Reap’a hareket. Saat 13.25’te Siem Reap’e varışımızın ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Yerel bir restorantta akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme Siem Reap’deki otelimizde.

Tonle Sap Gölü Tekne turu | 40 EUR

Bugün Güneydoğu Asya’nın en büyük doğal tatlı su kütlelerinden biri olan Tonle Sap Gölü’nü keşfetmek için bir tekne gezisine çıkıyoruz. Yol boyunca, okullardan, dükkanlardan karakola kadar her şeyin olduğu yüzen bir köyü ziyaret ediyoruz.

10.Gün: SIEM REAP  07 ŞUBAT CUMA

Sabah kahvaltısı ardından Siem Reap turu: Prasat Kravan, Ta Prohm ve Srah Srang tapınakları, Angkor Thom, Baton Tapınağı, Filler Terası, Cüzzamlı Kral Terası ve gün bitiminde efsanevi Angkor Wat Tapınağı ziyaretleri. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek yerel bir restorantta akşam yemekli Apsara Dans Gösterisi turuna katılabilirler. Geceleme Siem Reap’deki otelimizde.

Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi turu | 40 EUR

Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi Siem Reap’in en dikkat çekici etkinliğidir. Akşam 6’da otelinizden alınacak ve akşam yemeği ve Khmer klasik dans şovuyla gecenizin tadını çıkaracağınız restorana Asya’ya özgü bir ulaşım aracı olan Tuk Tuk ile taşınacaksınız. Daha sonra klasik Amok Kamboçya körili ve Khmer BBQ gibi birçok farklı Khmer / Kamboçya yemek seçeneğiyle açık büfe akşam yemeği yiyeceksiniz. Oturduğunuzda Apsara şovu başlayacak. Gösteriden sonra otelinize transfer.

11.Gün: SIEM REAP – SİNGAPUR 08 ŞUBAT CUMARTESİ  

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Singapur  Havayolları’nın Silk Havayolları ile ortak MI 613 sefer sayılı uçuşu ile 10.40’ta Singapur’a uçuyoruz. Yerel saat ile 14.15’te  Singapur’a varış. Singapur’da kısa bir şehir turu ardından havalimanına dönüş.

12.Gün: SIEM REAP – SİNGAPUR 09 ŞUBAT PAZAR  

Singapur Havayollarının SQ 392 sefer sayılı uçuşuyla 01.50’de İstanbul’a hareket.. Saat 08.25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki SKYhub organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

 

                                                                                    UÇUŞ DETAYLARI
SQ 391 29JAN ISTSIN 1425 0545+1

SQ 176 30JAN SINHAN 0920 1140  

MI 613 08FEB REPSIN 1040 1415  

SQ 392 09FEB SINIST 0150 0825

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
ü  Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı İstanbul – Hanoi / Siem Reap – İstanbul  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

ü  Vietnam Havayolları tarifeli seferleri ile Hanoi – Danang / Hue – Ho Chi Minh / Ho Chi Minh – Siem Reap  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

ü  Havalimanı vergileri,

ü  Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 9 gece oda kahvaltı konaklamalar,

ü  Yerel restoranlarda alınacak 6 akşam yemeği,

ü  Alan transferleri,

ü  Giriş Ücretleri,

ü  Hanoi şehir turu,

ü  Halong Körfezinde öğle yemekli tekne turu,

ü  Hoi An şehir turu,

ü  Hue şehir turu,

ü  Ho Chi Minh şehir turu,

ü  Angkor Tapınakları turu,

ü  Panoramik Singapur Şehir Turu,

ü  Türkçe rehberlik Hizmeti .

û  Yurtdışı Çıkış Harcı,

û  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

û  Vietnam Vize Davetiyesi (40 EUR),

û  Vietnam Kapı Vize Ücreti ,

û  Kamboçya Vizesi (40 EUR),

û  Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,

û  Kişisel harcamalar,

û  Minibar ve otel harcamaları.

 

 

VİZE

 • Vietnam vizesi Vietnam Havalimanı’ndan alınmaktadır. Kamboçya vizesi ise online alınacaktır.
 • Vietnam ve Kamboçya Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulamaz.
 • Vietnam vizesine başvurmak için öncelikle ülkelerin göçmenlik ofislerinden vize onay yazısı (davetiye) alınması gerekmektedir.
 • Davetiye alımı için pasaportların renkli görüntülerinin en geç tur tarihinden 30 gün önce tarafımıza iletmesi gerekmektedir.
 • Vietnam Kapsı Vizesi için davetiyeye ek olarak 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf havalimanı girişindeki göçmenlik bürolarında doldurulan vize formuna yapıştırılarak görevlilere teslim edilecektir.
 • Kamboçya vizesi için pasaportunuzun renkli görüntüsü ve 1 adet adet arka fonu beyaz fotoğraf yeterli olacaktır.
 • Her iki ülke için de turunuzun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi gerekmektedir.

 

HAVA DURUMU

Gideceğiniz tarihler ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. Lüfen geziye gitmeden önce güncel sıcaklıkları kontrol ediniz.

ŞEHİR TARİHLER SICAKLIK
HANOI 30 Ocak – 1 Şubat 2020 20 0C / 14 0C
HALONG 1 – 2 Şubat 2020 20 0C / 14 0C
HOI AN 2 – 3 Şubat 2020 26 0C / 20 0C
HUE 3 – 4 Şubat 2020 24 0C / 18 0C
HO CHI MINH 4 – 6 Şubat 2020 33 0C / 22 0C
SIEM REAP 6 – 8 Şubat 2020 32 0C / 21 0C

 

 

 

 

 

 

 

SAĞLIK

 • Her iki ülke için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Kamboçya Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen 1 yaşın üzerindeki yolculardan ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçişi 12 saatten fazla süren yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye ve Vietnam’dan Kamboçya’ya gelen misafirlerden bu ülkelerde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.
 • Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.
 • Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.

 

NOTLAR :

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • SKYhub; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar

 

 

 

gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SKYhub sorumlu tutulamaz.

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir.

 

 

VİETNAM – KAMBOÇYA (SÖMESTRE ÖZEL)

HANOİ (2) – HALONG (1) – HOI AN (1) – HUE (1) – HO CHI MINH (2) – SIEM REAP (2)

SİNGAPUR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

29 OCAK – 9 ŞUBAT 2020

11 GECE / 12 GÜN (9 GECE KONAKLAMALI)

ŞEHİR GECE OTELLER Tur Fiyatı

2/3 Kişilik Odada

Kişi Başı Paket

 

Single

Oda Farkı

0-2

Yaş

03-12

Yaş

HANOI 2 4*Golden Silk Boutique Hotel vb

www.goldensilkhotel.com

1.890 EUR 350 EUR 350 EUR 1.790 EUR
HALONG 1 4* Halong Plaza vb

www.halongplaza.com

HOI AN 1 4* Belle Maison Hadana vb

www.bellemaisonhadana.com/en

HUE 1 4* Thanh Lich Royal Boutique vb

www.thanhlichhotel.com.vn/tl1

HOCHI MINH 2 4* Aristo Saigon Hotel vb

www.aristosaigonhotel.com

SIEM REAP 2 4* Steung Siem Reap Thmey Hotel vb

www.steungsiemreaphotel.com

 

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
ü  Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı İstanbul – Hanoi / Siem Reap – İstanbul  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

ü  Vietnam Havayolları tarifeli seferleri ile Hanoi – Danang / Hue – Ho Chi Minh / Ho Chi Minh – Siem Reap  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

ü  Havalimanı vergileri,

ü  Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 9 gece oda kahvaltı konaklamalar,

ü  Yerel restoranlarda alınacak 6 akşam yemeği,

ü  Alan transferleri,

ü  Giriş Ücretleri,

ü  Hanoi şehir turu,

ü  Halong Körfezinde öğle yemekli tekne turu,

ü  Hoi An şehir turu,

ü  Hue şehir turu,

ü  Ho Chi Minh şehir turu,

ü  Angkor Tapınakları turu,

ü  Panoramik Singapur Şehir Turu,

ü  Türkçe rehberlik Hizmeti .

û  Yurtdışı Çıkış Harcı,

û  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

û  Vietnam Vize Davetiyesi (40 EUR),

û  Vietnam Kapı Vize Ücreti ,

û  Kamboçya Vizesi (40 EUR),

û  Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,

û  Kişisel harcamalar,

û  Minibar ve otel harcamaları.

 

 

 

 

EKSTRA TURLAR:

TUR ÜCRETİ
Su Kuklası Tiyatrosu 35 EUR
Cu Chi Tünelleri  45 EUR
Öğle Yemekli Mekong Deltası Tekne turu 70 EUR
Tonle Sap Gölü Tekne turu 40 EUR
Akşam Yemekli Apsara Dans Gösterisi turu 40 EUR
TOPLAM 230 EUR
 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 230 EUR olan 5 turdan oluşan esktra tur paketi 200 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

VİZE

 • Vietnam vizesi Vietnam Havalimanı’ndan alınmaktadır. Kamboçya vizesi ise online alınacaktır.
 • Vietnam ve Kamboçya Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulamaz.
 • Vietnam vizesine başvurmak için öncelikle ülkelerin göçmenlik ofislerinden vize onay yazısı (davetiye) alınması gerekmektedir.
 • Davetiye alımı için pasaportların renkli görüntülerinin en geç tur tarihinden 30 gün önce tarafımıza iletmesi gerekmektedir.
 • Vietnam Kapsı Vizesi için davetiyeye ek olarak 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf havalimanı girişindeki göçmenlik bürolarında doldurulan vize formuna yapıştırılarak görevlilere teslim edilecektir.
 • Kamboçya vizesi için pasaportunuzun renkli görüntüsü ve 1 adet adet arka fonu beyaz fotoğraf yeterli olacaktır.
 • Her iki ülke için de turunuzun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi gerekmektedir.

 

HAVA DURUMU

Gideceğiniz tarihler ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. Lüfen geziye gitmeden önce güncel sıcaklıkları kontrol ediniz.

ŞEHİR TARİHLER SICAKLIK
HANOI 30 Ocak – 1 Şubat 2020 20 0C / 14 0C
HALONG 1 – 2 Şubat 2020 20 0C / 14 0C
HOI AN 2 – 3 Şubat 2020 26 0C / 20 0C
HUE 3 – 4 Şubat 2020 24 0C / 18 0C
HO CHI MINH 4 – 6 Şubat 2020 33 0C / 22 0C
SIEM REAP 6 – 8 Şubat 2020 32 0C / 21 0C

 

SAĞLIK

 • Her iki ülke için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Kamboçya Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen 1 yaşın üzerindeki yolculardan ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçişi 12 saatten fazla süren yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye ve Vietnam’dan Kamboçya’ya gelen misafirlerden bu ülkelerde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.
 • Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.
 • Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.

 

NOTLAR :

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • SKYhub; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar

 

 

 

gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SKYhub sorumlu tutulamaz.

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir.