DNKDNK
Forgot password?

LESBOS /MİDİLLİ ADASI TURU 12 AĞUSTOS

Kurban Bayramı’na Özel
1. Gün: AYVALIK – MİDİLLİ – ŞEHİR TURU
Sabah 08:00’de Ayvalık Limanı’nda olacak şekilde toplanıyoruz.
Rehberimizle buluşup, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından limanda bizleri bekleyen gemimize yerleşip, Ege Denizinin kuzey doğusunda yer alan ve Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli’ye (Lesvos) ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük kontrolünden sonra, valizler sizleri bekleyen otobüse yerleştirilir ve yürüyerek Türkçe rehber eşliğinde şehir turu gerçekleştirilir.
Mytilini’de (Midilli-Lesvos adasının başşehri) keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada, Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Valide ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Midilli mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak için Midilli merkezde bulunan restaurantlardan birinde oğle yemeğinizi alabilirsiniz.
Sonrasında merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün: THERMİ – MANDAMADOS – MOLİVOS (Mithimna) – PETRA TURU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bu günün ilk durağı olan Thermi’ye doğru yola cıkıyoruz. Kaplıcaları Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas Hotel binası önünde kısa bir fotoğraf molası veriyor ve adanın en mistik yeri Mandamados Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Burada yer alan adanın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından tanıyoruz. Sonraki durağımız Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Midilli’nin en güzel beldesi Molyvos’a doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta Midilli’nin en güzel sahillerine sahip Petra’ya ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği ile birlikte Petra’nın tertemiz sularında yüzme molası veriyoruz.

Petra’da yaptığımız panoramik turun ve kayaya oyulmuş 114 basamakla çıkabileceğimiz, kasabayı yüksekçe bir kayanın üstünden seyreden Meryemana Kilisesi’ini de ziyaretin ardından adanın iç tarafından, Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Keyifli bir günün ardından otele geri dönüyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak taverna ve yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

3. Gün: AGISOS KÖYÜ TURU – SERBEST ZAMAN– AYVALIK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Midilli’nin en otantik yerleşim yerlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiyeçıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz feribot saatine kadar alış veriş için serbest zaman geçirebilir. Sonrasında feribot kalkış saatinden 1 saat önce limanda rehberimizle buluşup check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Ayvalık’a dönüş için feribotumuza biniyoruz. Ayvalık’a varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

NOT
• Ayvalık’dan kalkış saati 09:00, Midilli’den ise 17:00’dir.
• Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar
Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
• Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında
değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

TUR TARİHLERİ
12 Ağustos – (Kurban Bayramı)

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER
• Ayvalık – Midilli – Ayvalık gidiş-dönüş feribot bileti
• Ayvalık ve Midilli liman vergileri
• Midilli Adası’nda liman – otel – liman transferleri
• Midilli Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
• 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Midilli Adası’nda üç gün Türkçe rehberli tam gün tur
• Zorunlu seyahat sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
• Vize ücreti 120€
• Yurtdışı çıkış harcı 15TL
• Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 1.50€
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır
YUNAN GECESİ
• Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında akşam yemeği
yetişkin 25€, 3-12 yaş 20€ , 0-2 yaş ücretsiz