DNKDNK
Forgot password?

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN (SÖMESTRE ÖZEL TURU)

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN (SÖMESTRE ÖZEL TURU)

DELHİ (1) – AGRA (1) – JAIPUR (2) – DELHİ (1)

QATAR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

25 – 31 OCAK 2020

5 GECE / 6 GÜN

Gidiş Dönüş Tarihler Günler İstanbul – Doha – Delhi

Kalkış ve İniş Saatleri

Delhi – Doha – İstanbul

Kalkış ve İniş Saatleri

Delhi Delhi 25.01.2020

31.01.2020

Cumartesi

Cuma

20.10 – 00.20+1

02.25 – 08.25

09.45 – 11.45

14.15 – 19.00

 

1.Gün: ISTANBUL – DOHA  25 OCAK 2020 CUMARTESİ

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 17.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 242 sefer sayılı uçuşu ile 20.10’da Doha’ya uçuyoruz.

2.Gün: DOHA – DELHİ 26 OCAK 2020 PAZAR

Yerel saat ile Saat 00.20’de Doha’ya varıyoruz. Saat 02.25’te Qatar Havayollarının QR 570 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.25’te Delhi’ye varıyoruz. Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

3.Gün: DELHİ – AGRA 27 OCAK 2020 PAZARTESİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’I keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

Mohabbat Taj Show | 60 EUR

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.

4.Gün AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR 28 OCAK 2020 SALI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

Bollywood Sineması | 30 EUR

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden once filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek.

 

5.Gün: JAIPUR 29 OCAK 2020 ÇARŞAMBA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

6.Gün: JAIPUR – DELHİ 30 OCAK 2020  PERŞEMBE

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde.

7.Gün: DELHİ – İSTANBUL 31 OCAK 2020 CUMA  

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 571 sefer sayılı uçuşu ile 09:45’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:45’te  Doha’ya varışımıza istinaden QR 245 sefer sayılı bağlantı uçuşuyla saat 13.35’te İstanbul’a hareket. Saat 18.20’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki  organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

 

***** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.

                                                                                    UÇUŞ DETAYLARI
QR 242 G 25JAN SAWDOH 2010 0020+1

QR 570 G 26JAN DOHDEL 0225 0825

QR 571 G 31JAN DELDOH 0945 1145

QR 241 G 31JAN DOHSAW 1415 1900

 

 

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

DELHİ (1) – AGRA (1) – JAIPUR (2) – DELHİ (1)

QATAR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

25 – 31 OCAK 2020

5 GECE / 6 GÜN

 

 

ŞEHİR

 

 

OTELLER

Tur Fiyatı

2/3 Kişilik Odada

Kişi Başı Paket

 

Single

Oda Farkı

 

0-2

Yaş

 

03-12

Yaş

DELHİ 5* VİVANTA BY TAJ SURAJKUND vb 990 EUR 250 EUR 220 EUR 920 EUR
AGRA 4* HOWARD PLAZA – THE FERN vb
JAIPUR 4* GOLDEN TULIP vb

 

 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
ü  Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul – Delhi – İstanbul  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

ü  Havalimanı vergileri,

ü  Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar (Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil),

ü  Alan transferleri,

ü  Yeni Delhi ve Eski Delhi turları,

ü  Agra Kalesi turu ve giriş ücreti,

ü  Taj Mahal turu ve giriş ücreti,

ü  Fatehpur Sikri turu ve giriş ücreti,

ü  Amber Kalesi turu ve giriş ücreti,

ü  Jantar Mantar Gözlemevi giriş ücreti,

ü  Hint Ailesi ev ziyareti,

ü  Türkçe rehberlik Hizmeti.

û  Yurtdışı Çıkış Harcı,

û  Öğle Yemekleri,

û  Vize Ücreti,

û  Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,

û  Kişisel harcamalar,

û  Minibar ve otel harcamaları.

 

 

EKSTRA TURLAR:

TUR ÜCRETİ
Mohabbat Taj Show 60 EUR
Bollywood Sineması   30 EUR
TOPLAM 90 EUR
 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 90 EUR olan 2 turdan oluşan esktra tur paketi 65 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 

VİZE:

 • Hindistan, Umuma Mahsus, Hizmet ve Yeşil Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik Pasaport sahipleri ise 20 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan, parmak izi tanıma sistemine geçmiş olduğundan, sadece randevu ile şahsi başvuru kabul etmektedir.

Gerekli belgeler:

 • Gezinin bitiş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaportun kendisi ve fotokopisi,
 • Eski pasaportlar (varsa),
 • Online vize başvuru formu,
 • Gelir belgesi / Banka hesap dökümü (Güncel tarihli ve minimum 5.000 TL bakiyeli olmalıdır),
 • Nüfus Müdürlüğünden alınacak ikametgâh belgesi (Muhtarlıktan alınan ikametgâhlar ve misafir adına düzenlenmiş faturalar kabul edilmemektedir),
 • Nüfus cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Gezinin ayrıntılı programı,
 • Otel rezervasyonları,
 • Dış ve iç hat uçak biletlerinin görüntüleri.

 

HAVA DURUMU

Gideceğiniz tarihler ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. Lüfen geziye gitmeden önce güncel sıcaklıkları kontrol ediniz.

ŞEHİR TARİHLER SICAKLIK
DELHI 26 – 27 Ocak 2020 22 0C / 7 0C
AGRA 27 – 28 Ocak 2020 22 0C / 8 0C
JAIPUR 28 – 30 Ocak 2020 23 0C / 9 0C
DELHI 30 – 31 Ocak 2020 22 0C / 7 0C

 

SAĞLIK

 • Hindistan için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçiş yapan yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye’den Hindistan’a gelen misafirlerden ülkemizde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.
 • Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.
 • Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.

 

NOTLAR :

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, DNK TURIZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • DNKTURİZM; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DNK TURIZM sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

 

 

 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı DNKTURIZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir.