DNKDNK
Forgot password?

CHİOS / SAKIZ ADASİ TURU 14 AĞUSTOS

Kurban Bayramı’na Özel
1. Gün: ÇEŞME – CHIOS – GÜNEY ADA TURU
Sabah saat 08:00’da Çeşme limanında rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 09.00 feribotu ile Sakız adasına hareket ediyoruz. 45 dakikalık yolculuğun ardından Sakız Adası’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza binip,adanın güney kısmını keşfe çıkıyoruz.
İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleri ile ünlü Armolia Köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız
hem de ünlü seramik atölyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonraki durağımız adını meydanında bulunan kalesinden alan, adanın en büyük ve güzel köylerinden biri olan Pirgi köyü. Köyün dar sokaklarında geze geze meydanına ulaşıp kahve molası veriyoruz. Ardından diğer popüler Ortaçağ köyü ve ‘‘labirent köy’’ olarak da adlandırılan Mesta’ya hareket ediyoruz. Mesta’da bulunan eski Taxiarchis Kilisesi’nde, İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş meleklerden Mikail ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonları görülmeye değerdir.
Ortaçağ evlerini fotoğraflayabileceğimiz sokaklarda gezip yemek ve yüzme molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia’nın bulunduğu Emporios’a gidiyoruz. Yemek ve yüzme molamızın ardından, Sakız’ın en merkezi konumunda bulunan otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşmemizin ardından misafirlerimiz için serbest zaman.

2. Gün: CHIOS – KUZEY ADA TURU
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, bizi almak için gelen aracımıza biniyoruz. İlk olarak Sakız Adası’nın sembollerinden, deniz kenarında bulunan ünlü yel değirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından turumuza Daskalopetra plajı yakınlarında bulunan
ve Homeros’un 6.yy da şiir okulu olarak bilinen ve “öğretmentaşı” olarak anılan ünlü kayasını görmek için hareket ediyoruz.
Sonrasında bölgenin çok yakınında bulunan Kardamilya balıkçıköyüne uğrayıp, meydanındaki Kardamilalı gemici heykelini
görüyoruz. Ünlü sahil kasabası Marmaro’da bir kahve molası verdikten sonra öğle yemeği için başka bir balıkçı köyü olan Lagada’ya doğru hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından otelimize dönmek için aracımıza biniyoruz.
Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak taverna ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz ve günümüzü bitiriyoruz.

3. Gün: CHIOS – SERBEST ZAMAN – ÇEŞME
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün dilediğiniz gibi geçirebilir, adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Feribot saatimizden 1 saat önce check in ve gümrük işlemleri için limanda rehberimizle buluşuyoruz ve Çeşme ’ye dönüş feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık dönüş yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

TUR TARİHLERİ
14 Ağustos – (Kurban Bayramı)

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER
• Çeşme – Chios – Çeşme gidiş-dönüş feribot bileti
• Çeşme ve Chios liman vergileri
• Chios Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
• 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Chios Adası’nda iki gün Türkçe rehberli tam gün tur
• Zorunlu seyahat sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
• Vize ücreti 120€
• Yurtdışı çıkış harcı 15TL
• Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 0.50€
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır
YUNAN GECESİ (LİMİTSİZ İÇKİLİ)
• Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında akşam yemeği
yetişkin 35€, 4-12 yaş 25€ , 0-3 yaş ücretsiz