DNKDNK
Forgot password?

BALTIK GÜZELLERİ TALLINN VE RIGA YILBAŞI ÖZEL TURU

 

BALTIK GÜZELLERİ TALLINN VE RIGA YILBAŞI ÖZEL

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE DİREKT TALINN GİDİŞ RIGA DÖNÜŞ

YENİ YILI NOEL AĞACININ İLK SÜSLENDİĞİ YER OLAN RIGA’DA KARŞILAYIN!

4 GECE 5 GÜN

28 ARALIK 2019 – 01 OCAK 2020

 TALLINN (2) – RIGA (2)

1.Gün: ISTANBUL – TALLINN 28 ARALIK 2019

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 07.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK1421 sefer sayılı uçuşu ile 09.40’ta Estonya’nın başkenti Tallinn’e uçuyoruz. Yerel saat ile 12.05’te Tallinn’e varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Tallinn şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tallinn baltiklarin en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biridir. Turumuzda UNESCO “Dünya Mirası” olarak korunma altında olan, şehrin karakteristik ve masalsı özelliklerini şehre veren tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında Tall Herman Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi bulunmaktadır. Toompea Tepesinden şehrin en güzel manzarasına şahitlik edecek ve buradan St. Nicholas Kilisesi’ne geçeceğiz. Turumuz sonrasında Tallinn’in renkli evlerini, sokaklarını biraz daha keşfedebilmeniz adına serbest zaman. Tur sonrasında otelimize transfer. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak akşam düzenlenecek olan Viking Köyü Turu’na katılabilirler. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde.

 

Viking Köyü Turu | 55 Euro Kişi Başı

Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma gibi aktiviteleri deneyimleyecek ve akşam yemeğimizi keyifle yiyeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

 

2.Gün: TALLINN – HELSINKI – TALLINN 29 ARALIK 2019

Sabah kahvaltisinin ardindan serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Helsinki turumuza katılabilirler. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde.

Helsinki Turu | 100 Euro Kişi Başı

Cruise gemisi ile Tallinn’in karşısinda yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tüm gün olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuza Helsinki şehir turumuz ile başlıyoruz. Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında şehri serbest zaman ve ardindan rehberimizin bildireceği saatte Cruise gemisine transfer ve Tallinn’e dönüs.

3.Gün: TALLINN – RIGA 30 ARALIK 2019

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Letonya’nın başkenti Riga’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Estonya’nın balıkçı kasabası olan Parnu’da mola vereceğiz. Estonya ve Letonya’nın yemyeşil ormanları içerisinde gerçekleşecek yolculuğumuzun arından Riga’ya varıyoruz. Riga’ya varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda 1201 yılında kurulan bu şehri daha yakından tanıyacağız. Old Town, St.Peter’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehre harika bir sıcaklık katan süslü sokakları ve eşsiz mimarisini görme fırsatı yakalayacağız. Turumuz sonrasında Riga’daki otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Riga’daki otelimizde.

 

4.Gün: RIGA 31 ARALIK 2019

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Sigulda Turu’na katılabilirler. Öğleden sonra ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jurmala Turumuz’a da katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Riga’daki otelimizde. Yeni yıla Riga’da giriyoruz. Hoşgeldin 2020. Yeni yılınız kutlu olsun!

Sigulda Turu | 55 Euro Kişi Başı

Letonya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sigulda, Riga’ya 51 km. uzaklıktadır. Turumuzda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kales, ve Müzesi’ni ziyaret edecek kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’ndan bir kesitte hissedeceksiniz. Muhteşem doğası, yemyeşil ağaçları, ovaları ve Gauha Nehri ile sizleri kendine hayran bırakacak. Turumuz sonrasında Riga’daki otelimize dönüyoruz.

Jurmala Turu | 50 Euro Kişi Başı

Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala, bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleri ile Letonya’nın sayfiye bölgesidir. Tertemiz havası, çam kokuları ve dingin atmosferi ise yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon şehri olarak anılmaktadır. Hava kirliliğini önlemek amacı ile araba girişleri dahi bu şirin sahil kasabasında ücretlidir. Turumuzun ardından Riga’daki otelimize dönüyoruz.

5.Gün: RIGA – ISTANBUL 01 OCAK 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1758 sefer sayılı uçuşu ile 12.15’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 16.15’te İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki DNK TURIZM organizasyonumuzda görüşmek dileği ile..

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 260 EUR olan 4 turdan oluşan ekstra tur paketi 210 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 

 

Schengen Vizesi:

Türkiye vatandaşları bu tura katılmak için Estonya’dan vize almaları gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR

Eksik evrak ibraz etmeniz durumunda, islem sürenizin uzayacağını ve kararınızın gecikeceğini lütfen unutmayınız.

 • Eksiksiz Doldurulmuş başvuru Formu
 • Bir başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olan diğer kişiler (reşit olmayanlar) ayrı başvuru formları doldurmalıdır. Vize aynı seyahat belgesine yapıştırılacaktır ve tüm vize sahipleri için en az 2şer boş sayfa içermelidir.
 • Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli , ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası.
 • Öngörülen gidiş-dönüş tarihlerinde uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler
  Öngörülen seyahat süresince düzenlenmiş otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler
  Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler:
 1. son üç aylık hesap hareketlerini gösterir güncel banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve ıslak imzalı) ya da orginal ve güncel banka hesap cüzdanı
 2. düzenli geliri gösterir belgeler: son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri)

Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

  1. Başvuru sahibi çalışan ise:
   • İşveren mektubu ve/veya izin onayı
   • SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve güncel SGK “hizmet dökümü”
   • Şirketten alınan pozisyonu ve seyahati onaylayan yazı
   • Şirketin ticaret odasındaki güncel kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
   • Vergi levhası
  2. Başvuru sahibi çiftçi ise;
   • bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

 

 

  1. Başvuru sahibi şirket sahibi ise:
   • Şirketten alınan pozisyonu ve seyahati onaylayan yazı
   • Şirketin ticaret odasındaki güncel kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
   • Vergi levhası
  2. Başvuru sahibi emekli ise:
   • Emekli maaşını gösterir belge (güncel banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)
  3. Başvuru sahibi öğrenci ise:
   • Öğrenci Belgesi (orjinal)  ve seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağını gösteren noter onaylı taahhütname
    ve karşılayacak kişinin son 3 aylık ıslak imzalı ve bankadan kaşeli orjinal banka hesapları sunulmalıdır
  4. Başvuru sahibi reşit değil ise/18 yaşın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa ki anne-baba ayrılmış olup vekaleti beraberinde giden ebeveynde bile olsa:
   • Gitmeyen ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname eklenmelidir.

 

 

Estonya ve Letonya hakkında genel bilgilendirme;

 • Her iki ülkede de EUR kullanılmaktadır.
 • Her iki ülke ile Türkiye arasında kış aylarında 1 saat zaman farkı bulunmamaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat 11.00’dir.
 • Estonya’nın resmi dili Estonca’dır. Letonya’nın resmi dili Letonca’dır.

 

NOTLAR :

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • DNKTURIZM; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SKYhub sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı DNK TURIZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir.

 

.

 

 

 

 

 

ŞEHİRLER

TALLINN & RIGA YILBAŞI ÖZEL TURU  Tur Fiyatı

2 & 3 Kişilik Odada

Kişi Başı

 Single

Oda Farkı

 

0-2

Yaş

 

 3-11

Yaş

 

Tallinn

 

4* Park Inn by Radison Central Tallinn vb.

 

550 € 180 € 180 € 530 €
Riga  

4* Radison Blu Latvija Hotel vb.

 

 

TUR ÜCRETİ
Viking Köyü Turu 55 EUR
Helsinki Turu 100 EUR
Sigulda Turu 55 EUR
Jurmala Turu 50 EUR
TOPLAM 260 EUR
Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler : Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-TLL/RIX-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

ü  Havalimanı vergileri

ü  Belirtilen ve benzeri 4* otellerde 2 gece Tallinn, 2 gece Riga olmak üzere  oda-kahvaltı konaklamalar

ü  Alan-Otel-Alan transferleri

ü  Tallin – Riga arası transfer

ü  Tallinn şehir turu

ü  Parnu turu

ü  Riga şehir turu

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

 

û  Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

û  Seyahat sigortası

û  Schengen vizesi

û  Ekstra turlar

û  Kişisel harcamalar

û  Tur programında belirtilmeyen tüm hizmetler