DNKDNK
Forgot password?

25 NİSAN KİEV ve ÇERNOBİL ÖZEL TURU

 

 

TUR BİLGİSİ

ÇERNOBİL FACİASININ 34. YIL DÖNÜMÜNDE
KİEV ve ÇERNOBİL ÖZEL TURU
UKRAYNA HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
25 – 28 NİSAN 2020
3 GECE / 4 GÜN

TUR PROGRAMI

1.Gün: ISTANBUL – KİEV 25 NİSAN 2020
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 03:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Ukrayna Havayolları’nın PS 716 sefer sayılı uçuşu ile 06.05’te Kiev’e uçuyoruz. Yerel saat ile 08.05’te Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kenti Kiev’e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip yerel rehberimiz ile beraber Kiev’i gezmeye başlayacağız. Anavatan Anıtı ve Meydanından başlayıp UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Mağaralar Manastırını gezeceğiz. Daha sonra yerel bir restoranda Ukrayna yemeklerinin tadına bakıp Aya Sofya Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradan Maidan Meydanına gelip Khreschatyk caddesini yürüyerek geçip bugünlük turumuzu bitireceğimiz Bessarabskyi pazarına geleceğiz. İçerisinde yerel tatların en lezzetlilerini bulabileceğiniz bu marketi keşfedip otelimize döneceğiz. Geceleme Kiev’deki otelimizde.

2.Gün: KİEV 26 NİSAN 2020
Kahvaltımızdan sonra 2 saatlik bir yolculuk ile Çernobil’e ulaşacağız. Çernobil turu öncesi bölge ve tur esnasında yapmamız gerekenler hakkında bir bilgi aldıktan sonra sanki bir zaman makinasına binip 1980’lere geri döneceğiz. Yaşanan faciadan sonra terk edilen hayalet şehir Pripyat’ın sokaklarında dolaşıp bazı binaların içine gireceğiz. Masalarda bırakılan tabaklar, ocaklarda bırakılan yemekler, etrafa saçılmış eşyalar ve daha birçok ipucu bize durumun ciddiyetinin karşısında insanların nasıl da hızlı bir şekilde şehirden ayrıldığı hakkında fikir verecek. Eşsiz kareler yakalayacağınız Çernobil turunda Zalissya ve Kopachi köyleri, Wormwood Star anıtı, Reaktör 4, terk edilmiş sinagog, Çernobil iskelesi ve nükleer serpintide iğneleri kızardığı için Kırmızı Orman denilen çam ormanını görüp bu büyük felaketin izlerinin net bir şekilde görüldüğü Pripyat şehrine geçeceğiz. Burada Lenin Caddesi’nde dolaşıp Kültür Sarayı’nı, Polissya Oteli’ni, lunaparkı, okul, yüzme havuzu ve şehir hastanesini gezdikten sonra radyasyon kontrolü için Dytyatky’e hareket ediyoruz. Tur sonrası Kiev’e geri dönüyoruz. Geceleme Kiev’deki otelimizde.

3.Gün: KİEV 27 NİSAN 2020
Sabah kahvaltısının ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turu için hareket ediyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turumuzu gerçekleştireceğiz. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Akşam Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna katılacağız. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme Kiev otelimizde.
4.Gün: KİEV – İSTANBUL 28 NİSAN 2020
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında öğlen check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest zaman. Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Ukrayna Havayolları’nın PS 715 sefer sayılı uçuşu ile 19.30’da İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat 21.30’da İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR

 Ukrayna Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul – Kiev – Istanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
 Havalimanı vergileri,
 Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar,
 Alan transferleri,
 Kiev şehir turu,
 Tam gün Chernobyl turu (Tüm giriş izinleriyle beraber),
 Pecerskaya Lavra Manastırı turu,
 Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne turu,
 Türkçe rehberlik Hizmeti.

DAHİL OLMAYANLAR

 Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL),
 Seyahat Sigortası,
 Kişisel harcamalar.

NOTLAR

4* Aloft Hotel Kiev vb.
www.marriott.com/hotels/travel/ieval-aloft-kiev/

PS-716 IST-KBP 25-04-2020 06:05 – 08:05
PS-715 KBP-IST 28-04-2020 19:30 – 21:30

Ukrayna Vize:
Türkiye vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Ukrayna’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Ukrayna hakkında genel bilgilendirme;
 Ukrayna Grivnası (UAH) kullanılmaktadır.
 Kiev (GMT +3) ile Türkiye (GMT +3) arasında zaman farkı bulunmamaktadır.
 Ukrayna’nın resmi dili Ukraynaca’dır.

NOTLAR :
• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• DNK TURİZM; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DNK TURİZM sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Bu tur için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı DNK TURİZM’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
• Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir.